استعلام و پرداخت آنلاین قبض عوارض شهرداری ملک 🏠

(به‌زودی)

سامانه پرداخت الکترونیکی عوارض شهرداری تهران

برای مشاهده لیست عوارض، کد ملک را وارد کنید
شناسه قبض و شناسه پرداخت دارم! پرداخت با قبض جریمه

مشاهده عوارض نوسازی و پسماند شهرداری تهران

استعلام عوارض شهرداری و پرداخت قبض عوارض شهرداری ملک

خلافی، سامانه استعلام، پرداخت و دسترسی آنلاین به کلیه عوارضی املاک و جرائم رانندگی وسایل نقلیه است. شما می‌توانید بدون پرداخت هزینه آخرین و به‌روزترین جزئیات عوارض پسماند و نوسازی ملک مسکونی یا تجاری خود دسترسی پیدا کنید. هزینه عوارض ملک شهرداری بر اساس مواردی مانند مساحت زمین، متراژ، موقعیت، سن ساختمان و تعداد طبقات ملک تعیین می‌شود. برای پرداخت این عوارضی تا پایان سال صدور عوارض فرصت دارید؛ در صورت عدم پرداخت به موقع عوارض ملک، باید جریمه ۹ درصدی را بابت بدحسابی پرداخت کنید. همین حالا می‌توانید نتیجه استعلام و پرداخت عوارض نوسازی و پسماند شهرداری را با وارد کردن کد ملک ۱۲ یا ۱۵ رقمی مشاهده کنید.
banner

عوارض شهرداری ملک

پرداخت عوارض نوسازی و پسماند شهرداری تهران

پرداخت عوارض نوسازی و پسماند شهرداری تهران

شهروندان تهرانی می‌توانند عوارض نوسازی و عوارض پسماند ملک مسکونی یا تجاری خود را از طریق سامانه خلافی پرداخت کنند. برای این کار کافی است کد ۱۲ یا ۱۵ رقمی ملک خود را وارد کنید و پس از مشاهده جزئیات عوارض، نسب به تسویه آنی آن پیش از جریمه دیرکرد، اقدام کنید.
دریافت مفاصا حساب عوارض شهرداری ملک

دریافت مفاصا حساب عوارض شهرداری ملک

در صورتی که تمایل دارید ملک خود را به فروش برسانید؛ باید گواهی مفاصا حساب را دریافت کنید. ارائه این برگه نشان‌دهنده آن است که تمام مالیات و عوارض شهرداری را پرداخت کردید و بدهی‌ای نزد این سازمان ندارید. برای دریافت برگه مفاصا حساب شهرداری کافی است عوارض شهرداری ملک خود را از طریق سامانه خلافی پرداخت کنید.
ضرورت پرداخت عوارض شهرداری ملک

ضرورت پرداخت عوارض شهرداری ملک

عوارض ملک یکی از انواع عوارض شهرداری است که هر سال از تمام مالکان دریافت می‌شود. شهرداری این هزینه را صرف خدماتی مانند احداث خیابان‌ها، جمع‌آوری زباله، نصب علائم رانندگی و تعمیر وسایل پارک می‌کند و پرداخت آ قبل از هر چیزی به زیباسازی و به‌سازی شهر محل سکونت ما کمک می‌کند.

روش‌های‌ مشاهده عوارض شهرداری ملک و دریافت فیش عوارض نوسازی و پسماند تهران

استعلام عوارض شهرداری با کد ملک

شما برای استعلام و پرداخت عوارض ملک شهرداری از طریق سامانه خلافی به کد ملک نیاز دارید. برای پیدا کردن کد ملک کافی است به قبض‌های قبلی عوارض ملک خود مراجعه کنید یا از طریق سامانه تهران من، کد ملک مسکونی یا تجاری خود را دریافت کنید.

استعلام حضوری عوارض شهرداری ملک با خودپرداز

با دسترسی به شناسه قبض عوارض شهرداری، می‌توانید مبلغ عوارض پسماند و نوسازی ملک را با خودپرداز‌های بانکی پرداخت کنید. البته روش حضوری اتلاف وقت زیادی را به دنبال دارد و چندان توصیه نمی‌شود. روش‌های آنلاین پرداخت عوارض شهرداری ملک بهترین جایگزین هستند.

پرداخت عوارض شهرداری ملک از طریق سایت شهرداری

برای پرداخت عوارض ملک از سایت شهرداری، به شماره شناسایی ۱۲ تا ۱۵ رقمی ملک نیاز دارید. هم‌چنین نیاز است نوع واحد خود را نیز مشخص کنید تا پیش از پرداخت، مبلغ عوارض به شما نمایش داده شود.

استعلام عوارض ملک با تماس تلفنی

شما می‌توانید به صورت تلفنی و بدون نیاز به اینترنت، استعلام بگیرید و مبلغ عوارض ملک خود را با شماره‌گیری تلفن ۱۳۷ استعلام کنید. البته این روش جزییات زیادی را در اختیار شما قرار نمی‌دهد.

استعلام عوارض شهرداری ملک با سامانه پیامکی

با ارسال کد شناسایی ملک به سامانه پیامکی ۱۳۷۰۰۰۰۰۷۰ می‌توانید مبلغ کل عوارض ملک را دریافت و پرداخت کنید. این روش نیز مانند روش تلفنی،‌ جزییات عوارض را به شما نمایش نمی‌دهد.

دریافت عوارض ملک با کد ussd

با شماره‌گیری کد *137# می‌توانید جزئیات کامل عوارض ملک را دریافت کنید. البته این روش مراحل زیادی دارد، در حالی که شما می‌توانید با استفاده از سامانه خلافی و تنها با وارد کردن کد ملک، عوارض نوسازی و پسماند ملک تجاری یا مسکونی خود را مشاهده کنید.

پرداخت حضوری عوارض ملک با مراجعه به شهرداری

با دسترسی به شناسه قبض و پرداخت، می‌توانید تمام بدهی قبض ملک را در دفاتر خدمات الکترونیک پرداخت کنید. همانطور که پیش از این نیز اشاره کردیم روش حضوری به دلیل مشغله‌های مختلف هر یک از ما، زمان زیادی را هدر می‌دهد و چندان مناسب نیست.

سوالات متداول

چه کسی باید عوارض شهرداری ملک را پرداخت کند؟
پرداخت عوارض ملک برعهده مالک اصلی واحد مسکونی یا تجاری است؛ مگر اینکه از قبل توافقی بین مالک و مستاجر انجام شده‌ باشد.
چرا باید عوارض شهرداری ملک را پرداخت کنیم؟
عوارض ملک یکی از انواع عوارض شهرداری است که هر سال از تمام مالکان دریافت می‌شود. شهرداری این هزینه را صرف خدماتی مانند احداث خیابان‌ها، جمع‌آوری زباله، نصب علائم رانندگی و تعمیر وسایل پارک می‌کند.
آیا تسویه عوارض شهرداری ملک در سایت خلافی به صورت آنی انجام می‌شود؟
بله؛ تمام پرداختی‌ها ازجمله عوارض ملک در سامانه خلافی به صورت آنی انجام می‌شود. به همین دلیل بعد از پرداخت، تمام بدهی شما از سایت شهرداری حذف خواهند شد.
چگونه می‌توانیم عوارض نوسازی یا پسماند ملک را مشاهده کنیم؟
برای استعلام و پرداخت عوارض شهرداری ملک در سایت خلافی به اطلاعات زیادی نیاز ندارید. کافی است کد ملک ۱۲ تا ۱۵ رقمی خود را وارد کنید تا نتیجه استعلام با جزئیات کامل به شما نمایش داده شود.
جریمه دیرکرد عوارض ملک چقدر است و چگونه محاسبه می‌شود؟
در صورت عدم پرداخت عوارض ملک، جریمه ۹ درصدی به مبلغ عوارض شما اضافه می‌شود.
چه زمانی به گواهی مفاصا حساب عوارض شهرداری ملک نیاز داریم؟
در صورتی که تمایل دارید نسبت به فروش ملک خود اقدام کنید؛ باید گواهی مفاصا حساب را دریافت کنید. ارائه این برگه نشان‌دهنده این است که تمام مالیات سازمان شهرداری را پرداخت کردید و بدهی ندارید. برای دریافت برگه مفاصا حساب شهرداری می‌توانید از سامانه خلافی استفاده کنید.
آیا برای پرداخت عوارض ملک با سامانه خلافی باید کارمزد پرداخت کنیم؟
خیر؛ سامانه خلافی هیچ کارمزدی بابت استعلام و پرداخت عوارض شهرداری خانه از مالکان دریافت نمی‌کند.
آیا نرخ عوارض ملک برای تمام مالکان یکسان است؟
خیر؛ مبلغ عوارض شهرداری ملک برای تمام مالکین یکسان نیست. این هزینه بر اساس فاکتورهای زیادی مانند متراژ، سن بنا، مساحت و موقعیت مکانی تعیین می‌شود.
سامانه جامع خلافی هوشمند
ما اینجا هستیم تا با ارائه راهکارهای جدید و یکپارچه‌سازی خدمات خلافی یا عوارض، مسیر تازه‌ای را پیش روی کاربران قرار دهیم. سامانه خلافی دات‌آی‌آر حاصل ایده‌های جذاب و تلاش‌های مستمر افرادی حرفه‌ای است که با تجربیات خود در زمینه خدمات استعلام و پرداخت محصولی جدید را آماده کرده‌اند.
اطلاعات تماس
شماره پشتیبانی (021)62999923
آدرس: تهران, محله دریان نو, خیابان خسروان, خیابان شهید دکتر حبیب الله, پلاک ۵۶ , ایستگاه نوآوری شریف, طبقه همکف
اینماد
تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است
ورود | ثبت‌نام
لطفا شماره موبایل خود را وارد کنید.
کد تایید را وارد کنید
کد تایید به شماره همراه ارسال شد.