🔷 قوانین و مقررات

قوانین و مقررات سامانه خلافی منطبق بر قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران، قوانین تجارت الکترونیک و قوانین حمایت مصرف‌کننده است. هرگونه تغییر و تحول در قوانین و مقررات سامانه خلافی، در این صفحه به‌روزرسانی خواهد شد. در ضمن، استفاده مداوم شما از این سامانه به‌معنای پذیرش قوانین و مقررات درج‌شده در این صفحه است؛ بنابراین حتما موارد زیر را مطالعه کنید.

✅ حفظ امنیت اطلاعات خصوصی

اساسی‌ترین قانون سامانه خلافی، حفظ امنیت اطلاعات خصوصی شما مانند شماره تلفن همراه، کد ملی و ... است. در نتیجه، این اطلاعات، هرگز در اختیار هیچ شخص حقیقی یا حقوقی قرار نخواهد گرفت؛ مگر در شرایطی که مراجع قضایی، دستور رسمی دسترسی به اطلاعات را داشته باشد.

✅ بازگشت وجه نامعلوم

اگر استعلام و پرداخت شما با موفقیت انجام نشود ولی وجه از حساب شما کسر شود، حداکثر تا ۷۲ ساعت، بازگشت وجه به حساب شما انجام خواهد شد؛ در صورت انجام نشدن فرآیند فوق به‌صورت خودکار، شما می‌توانید با پشتیبانی سامانه خلافی تماس بگیرید تا وضعیت بازگشت وجه را پیگیری کنید.

✅ پرداخت تکراری

پرداخت تکراری جرایم یا عوارض در سامانه خلافی امکان‌پذیر نیست؛ اما، از طریق برخی سامانه‌ها، امکان‌پذیر است. پیگیری پرداخت تکراری در سایر سامانه‌ها، خارج از محدوده اختیارات سامانه خلافی است؛ بنابراین، پیگیری این وضعیت بر عهده سازمان مربوطه است.

✅ تسویه آنی

پرداخت‌های شما در سامانه خلافی با تسویه آنی همراه است؛ یعنی، مبلغ پرداختی به‌صورت مستقیم از حساب شما به حساب سازمان مربوطه منتقل می‌شود. در حقیقت، هیچ مبلغی در حساب سامانه خلافی نگهداری نمی‌شود. همین موضوع، این سامانه را به یک سامانه مطمئن برای استعلام و پرداخت تبدیل کرده است.