پشتیبانی و سوالات متداول

انتخاب دسته‌بندی
شماره تماس:
ایمیل:
ساعت کاری:
شنبه تا چهارشنبه 8 الی 17

خدمات خودرو

دسته‌بندی خدمات خودرو سامانه خلافی شامل چه خدماتی است؟

دسته‌بندی خدمات خودرو در سامانه خلافی شامل استعلام و پرداخت خلافی ماشین، استعلام و پرداخت مالیات انتقال خودرو، استعلام سوابق خودرو و … است. شما می‌توانید بدون نیاز به ثبت‌نام، تنها با وارد کردن اطلاعات موردنیاز برای هر خدمت، از تمام خدمات خودرو سامانه خلافی استفاده کنید.

چرا نتیجه استعلام‌های خودرو پس از واریز هزینه، نمایش داده نمی‌شود؟

اگر استعلام خلافی را گرفته‌اید اما جریمه‌ای به شما نشان داده نمی‌شود، ۳ حالت دارد: اول اینکه جریمه‌ای ندارید/ دوم اینکه جریمه شده‌اید ولی هنوز در سیستم راهور ثبت نشده است/ سوم اینکه پلاک شما شکایت قضایی دارد و امکان نمایش جرایم وجود ندارد.

اگر سایر استعلام‌های خودرو مانند مالیات نقل و انتقال خودرو، سوابق خودرو و … را گرفته‌اید اما نتیجه‌ای نمایش داده نمی‌شود، نگران نباشید؛ چرا که هزینه استعلام تا ۷۲ ساعت به حساب شما بازگشت داده می‌شود.

آیا دریافت گواهی مفاصا حساب خدمات خودرویی از سامانه خلافی امکان دارد؟

بله؛ هر یک از خدمات سامانه خلافی که با پرداخت همراه باشد، امکان دریافت رسید یا مفاصا حساب را دارد؛ کافیست پس از تسویه، به بخش «پرداخت‌های من» در حساب کاربری مراجعه کنید تا رسید مربوطه را دانلود کنید. معمولا گواهی مفاصا حساب خلافی و مالیات نقل و انتقال خودرو اهمیت بیشتر و بالاتری نسبت به سایر پرداخت‌ها دارد که در سامانه خلافی ارائه می‌شود.

منظور از جریمه تسلیمی، الصاقی، دوربین، دوبرگی و خودداری در استعلام خلافی چیست؟

هنگامی که تخلف راهنمایی و رانندگی مرتکب می‌شوید، احتمال صدور ۵ نوع قبض جریمه برای شما وجود دارد. این ۵ نوع قبض جریمه شامل جریمه تسلیمی، الصاقی، دوربین، دوبرگی و خودداری است. شما می‌توانید جزئیات کامل‌تر و جامع‌تر درمورد این ۵ نوع قبض جریمه را در مطلب «با انواع جریمه خودرو و مهلت پرداخت جرایم آشنا شوید» بخوانید.

هر یک از روش‌های استعلام و پرداخت خلافی خودرو، در چه زمانی و برای چه کسانی به‌کار می‌آید؟
  • روش استعلام جزئیات خلافی مناسب افرادی است که می‌خواهند جزئیات جرایم را مشاهده کنند و موردبه‌مورد آنها را پرداخت کنند؛ اما این افراد باید کد ملی مالک خودرو و شماره موبایل متعلق به مالک خودرو را برای این روش داشته باشند.
  • روش استعلام مجموع خلافی مناسب افرادی است که می‌خواهند تنها با وارد کردن پلاک، خلافی‌شان را تسویه کنند. این روش معمولا در زمان ترخیص خودرو از پارکینگ، خرید و فروش ماشین و … به‌کار می‌آید که باید جرایم را صفر کرد.
  • روش استعلام خلافی با شناسه‌های قبض نیز مختص کسانی است که پیامک جریمه را دریافت کرده‌اند.
آیا بدون داشتن کد ملی و شماره موبایل مالک خودرو می‌توانیم استعلام‌هایی که به این اطلاعات نیاز دارند را بگیریم؟

خیر؛ هنگام استفاده از خدمت‌هایی مانند مشاهده جزئیات خلافی، استعلام مالیات انتقال خودرو و استعلام سوابق خودرو که نیاز به کد ملی و شماره موبایل مالک خودرو است، اگر این اطلاعات را نداشته باشید، نمی‌توانید از خدمات مذکور استفاده کنید.

خدمات موتور

دسته‌بندی خدمات موتور سامانه خلافی شامل چه خدماتی است؟

دسته‌بندی خدمات موتور در سامانه خلافی شامل استعلام و پرداخت خلافی موتورسیکلت، استعلام و پرداخت مالیات انتقال موتور و … است. شما می‌توانید بدون نیاز به ثبت‌نام در سامانه خلافی، سریع و ساده از خدمات مرتبط با موتور این سامانه استفاده کنید.

آیا جزئیات نمایش‌داده‌شده پس از استعلام‌های موتوری به‌روز است؟

بله؛ تمام جزئیات نمایش‌داده‌شده پس از استعلام‌های دسته‌بندی موتورسیکلت از سامانه خلافی به‌روز و مطابق با آخرین به‌روزرسانی‌های سامانه مبدأ است؛ البته، لازم به ذکر است که جزئیات نمایش‌داده‌شده در خدمت استعلام و پرداخت جریمه به‌خاطر تأخیر سامانه راهور، ممکن است به‌روز نباشد اما منطبق با سامانه راهور است.

آیا دریافت گواهی مفاصا حساب خدمات موتور از سامانه خلافی امکان‌پذیر است؟

بله؛ هر یک از خدمات سامانه خلافی که با پرداخت همراه باشد، امکان دریافت رسید یا مفاصا حساب را دارد؛ کافیست پس از تسویه، به بخش «پرداخت‌های من» در حساب کاربری مراجعه کنید تا رسید مربوطه را دانلود کنید. معمولا گواهی مفاصا حساب خلافی و مالیات نقل و انتقال موتور برای مالکان این وسیله نقلیه اهمیت دارد که در سامانه خلافی، قابل دریافت است.

تسویه خلافی و مالیات نقل و انتقال موتور هنگام خرید و فروش آن با چه کسی است؟

استعلام و پرداخت خلافی و مالیات انتقال موتورسیکلت هنگام خرید و فروش آن با شخص فروشنده است؛ البته ممکن است توافق‌هایی میان خریدار و فروشنده وجود داشته باشد اما به‌صورت قانونی و حقوقی، تسویه این دیون برعهده فروشنده خواهد بود.

آیا تسویه اقساطی پرداخت‌های مرتبط با موتورسیکلت از طریق سامانه خلافی امکان‌پذیر است؟

خیر؛ تسویه اقساطی پرداخت‌های موتور از هیچ سامانه‌ای امکان‌پذیر نیست؛ اما خبر خوب این است که پرداخت موردی خلافی موتور از سامانه خلافی امکان دارد. شما می‌توانید با استفاده از خدمت استعلام جزئیات خلافی، پرداخت موردی جرایم را انجام دهید که مشابه تسویه اقساطی است.

شماره تماس:
ایمیل:
ساعت کاری:
شنبه تا چهارشنبه 8 الی 17